یادداشت

باتوجه به سیل عظیم انواع تولیدات در کارخانجات چرم مصنوعی و همچنین استفاده از دستگاه های جانبی مانند دستگاه امباس ، دستگاه چاپ ، دستگاه بافینگ ، دستگاه پولیشینگ، دستگاه تامبلینگ ، دستگاه لمینیت و …. که هر یک باعث ایجاد تنوع بسیار زیاد در طرح ، رنگ و کیفیت محصولات میگردد از یک طرف و مصرفی بودن و تابع مد بودن محصولات نیز از طرف دیگر باعث شده تا کارخانجات تولید چرم مصنوعی همیشه دارای سفارش باشند و در این نوع کارخانجات تولید همیشه بر مبنای سفارش انجام گیرد ، از طرف دیگر تنوع تولیدات و تنوع صنایعی که به محصولات این صنعت نیازمند و وابسته هستند واقعا ” باعث گردیده تا از این صنعت به عنوان << صنعت مادر >> نام برده شود که به حق نیز همین گونه است.

یک کارخانه چرم مصنوعی میتواند تولیدات متنوع زیر را داشته باشد
1)تولید انواع چرم مبلی :

با تولید این نوع چرم که در طرحها و رنگهای بسیار متنوع قابل تولید است میتوان در صنایع مختلفی همچون تولید انواع مبل و صندلی و همچنین در صنایع اتومبیل سازی در بخش تزئینات داخلی استفاده نمود .

2)تولید انواع چرم لباسی :

با تولید این نوع چرم که در طرحها ، رنگهای و ضخامتهای مختلف تولید میشود میتوان در تهیه و تولید انواع کاپشن ، پالتو و لباسهای زنانه و همچنین روکش صندلی انواع ماشینها استفاده نمود .

3)تولید انواع چرم کفشی :

همانطور که از نام آن پیداست با تولید این نوع چرم در طرحها و رنگها و ضخامتهای متفاوت میتوان در تولید انواع کفشهای ورزشی و کلاسیک مردانه ، زنانه و بچگانه استفاده نمود این نوع چرم در تولید چکمه نیز کاربرد دارد که با توجه به نوع کاربری آنها تولیدات آنها نیز از تنوع بسیار زیادی برخوردار است . از یک نوع دیگر از این نوع چرم در تهیه و ساخت انواع توپ های ورزشی استفاده میگردد .

4)تولید انواع چرم آستری :

چرم آستری در صنایع بسیار زیادی همچون صنایع مربوط به تولید مبلمان ، سراجی ها ، تولیدیهای کیف و کفش و همچنین در تولید انواع صندلی های استیل و 0000 کاربرد دارد این نوع چرم دارای تقاضای بسیار بوده و از تنوع طرح و رنگ بسیار زیادی نیز برخوردار است از یک نوع این محصول در صنعت فرش تحت عنوان کناره فرشی یا ترمز استفاده میگردد. از نوع دیگری از آن جهت روکش برای تشک تختهای بیمارستانی استفاده میگردد و …

5)تولید انواع چرم کیفی :

از این نوع چرم در تولید انواع کیفهای مردانه ، زنانه و بچگانه در طرحها و رنگهای مختلف استفاده میگردد این نوع چرم با توجه به تنوع بسیار زیاد و تابع مد بودن دارای تقاضا بسیار زیاد در بخش تولید میباشد این چرم نیز دارای طرحها و مدلهای بسیار زیادی است و مرتبا” تحت سفارش میباشد .

6)تولید انواع چرم روکش صندلی :

از این چرم که در طرحها و رنگهای بسیار زیاد به مورد سفارش قرار میگیرد میتوان جهت روکش صندلی انواع اتومبیل و همچنین در تهیه انواع صندلی استفاده نمود .

7)تولید پارچه های ضد آب یا همان واتر پروف :

از این نوع چرم میتوان در تهیه و ساخت انواع سایبانهای فروشگاهی و همچنین تهیه انواع کیفهای مدرسه ای دخترانه و پسرانه و همچنین ساخت چادرهای مسافرتی و کمک رسانی بهره مند شد . این نوع چرم در تهیه و ساخت انواع چمدانهای مسافرتی و همچنین چادرکامیونت ها و ماشین های وانت بار استفاده میگردد .

8)تولید انواع گالینگور :

از این نوع محصول در تهیه انواع زونکن استفاده میشود از نوع مرغوب آن تحت عنوان کالینگور خارجی میتوان در صحافی انواع کتاب و همچنین در تهیه جلد دفتر ، تقویم و همچنین استفاده در انواع تولیدات تبلیغاتی مانند دفتر تلفن و تقویم و … استفاده نمود برخی از انواع آن به عنوان کاغذ دیواری مورد مصرف قرار میگیرد . گالینگور نوع خارجی دارای طرحها و رنگهای بسیار زیاد و از قیمت بسیار بالائی نیز برخوردار است .

9)تولید انواع چرم های متفرقه مانند چرم کرستی ، چرم صندل ، چرمهای لمینیت شده ، گاگولیت و …

با وجود داشتن یک خط تولید چرم مصنوعی خیل بسیار زیادی از تولیدات چرم را میتوان تولید نمود که هر کدام دارای خصوصیات متفاوت و کاربردهای بسیار متنوع دارند و می توان در صنایع بسیاری مورد استفاده قرار گیرند مانند چرم های لمینیت شده که بعنوان چرم سقفی یا بغل دری در انواع خودرو مورد استفاده قرار میگیرد . استفاده از چرم صندل برای تهیه انواع کفش های صندل مردانه و زنانه را نام برد .

10)تولید فلکسی و بنر :

با استفاده از یک سری ماشین آلات و استقرار آن در داخل خط تولید چرم مصنوعی ، می توان انواع پارچه های فلکسی و پارچه های بنر را با عرض 140 سانتی متر تولید نمود ، این نوع تولید خود دارای کاربرد و استفاده های بسیار زیاد در امر تبلیغات و اطلاع رسانی چه بصورت تابلوهای فلکسی که در بالای درب مغازه ها و فروشگاه ها نصب میگردد و چه بصورت پرچم و پرده که در معابر و ادارات و … مورد استفاده قرار میگیرد .